„Działalność Formaster Group ma zasięg zarówno ogólnopolski, jak i międzynarodowy, ale mimo to chętnie wspieramy lokalne aktywności. Jesteśmy rodzinną firmą, która zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest troska o to, co nam najbliższe” – mówi Maciej Bursztein, dyrektor do spraw rozwoju i członek zarządu Formaster Group –„Na 2019 rok zaplanowaliśmy specjalny budżet o wartości 100 000 zł, który przeznaczymy na dofinansowanie regionalnych inicjatyw, w tym Akademię Muay Thai. W naszej koncepcji rozwoju widnieją stałe współprace ze sportowcami, którzy dzięki swojej determinacji są dla wielu młodych ludzi autorytetem” – dodaje.  

„Współpraca z firmą FORMASTER to dla nas przede wszystkim krok milowy w realizacji strategicznych celów na ten rok. Starty w zawodach, związane z nimi opłaty, ciągły rozwój infrastruktury klubowej – rozwój naszego klubu i popularyzacja uprawianej przez nas dyscypliny sportowej nie mogła by być skuteczna bez odpowiedniego wsparcia partnerów biznesowych.” – powiedział po podpisaniu umowy Hubert Kaleta, prezes Stowarzyszenia Akademia Muay Thai Kielce. „Umowa z właścicielem marki DAFI to dla nas również spore wyróżnienie w kategoriach wizerunkowych. Marka wspiera konsekwentnie lokalny sport ale w naszej branży sportów walki również brązowego olimpijczyka w zapasach, zawodnika MMA – Damiana Janikowskiego. Dołączamy w ten sposób do niezwykle zaszczytnego grona” – dodaje.  

Członkowie Stowarzyszenia Muay Thai są zaangażowani w rozwijanie swojej pasji, a to najlepsza zachęta dla innych do rozpoczęcia przygody ze sportem. „Poprzez dofinansowanie kieleckich zawodników inwestujemy w dobrą kondycję fizyczną młodego pokolenia i propagujemy aktywny tryb życia. Odnosimy wrażenie, że sporty walki są często pomijane przez sponsorów, a my staramy się wspierać rozwój na rozmaitych płaszczyznach” – tłumaczy Maciej Bursztein.

Akademia Muay Thai Kielce działa od stycznia 2015 roku. Aktualnie treningi odbywają się od poniedziałku do piątku na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach przy ulicy Zagórskiej 14.