Obecne współprace:

Krew jest niezwykle cenna, nie da się jej wyprodukować, zastąpić innym płynem, środkami farmaceutycznymi. Wakacje, które kojarzą nam się z beztroską, wolnością, dla wielu osób wcale takie nie są. - To czas, kiedy jest więcej wypadków, sytuacji, które wymagają pilnych zabiegów chirurgicznych czy przetoczenia krwi. Nie możemy również zapomnieć o przewlekle chorych, oni nie mają przerwy. Stale potrzebują naszej pomocy, a krew jest po prostu niezbędna - mówi Wojciech Markiewicz, specjalista laboratoryjnej transfuzjologii medycznej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Przedstawiciele marki Dafi, zdając sobie sprawę z utrudnionego pozyskania krwi w okresie wakacyjnym, już od dawna skutecznie wspierają akcje, organizowane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. - Partycypowanie w tego typu działaniach jest dla nas szczególnie ważne. Ludzkie życie jest niezwykle cenne i wspólnie musimy działać, by budować świadomość, że w bardzo prosty sposób możemy je uratować. Oddanie krwi jest zabiegiem mało inwazyjnym, niewspółmiernym do rezultatu, jakim jest ocalenie ludzkiego zdrowia, a nawet życia – mówi Maciej Bursztein, dyrektor do spraw rozwoju oraz członek zarządu Formaster Group, właściciela marki Dafi.

Butelka filtrująca to symbol akcji ,,Podziel się kroplą”. Co jeszcze łączy ją z tym cennym płynem?  - Krew, podobnie jak woda, jest wyjątkowa i niezbędna do funkcjonowania, życia. Poprzez przekazanie butelek filtrujących chcieliśmy zachęcić mieszkańców Kielc i okolic do podzielenia się „kroplą krwi”. Ta dodatkowa motywacja przyczyniła się do sukcesu akcji – dodaje Maciej Bursztein.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach zachęca do regularnego oddawania krwi i przypomina, że mogą to robić zdrowe osoby w wieku od 18 do 65 lat, ważące co najmniej 50 kilogramów. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia dawcy, kobiety mogą uczynić to cztery razy w roku, a mężczyźni – sześć.