Obecne współprace:

„Czy nasze dzieci polecą w kosmos? Czy pozostanie to dla nich marzeniem, czy stanie się koniecznością?” W najnowszej kampanii marka Dafi głosem Tomasza Kota inspiruje do refleksji nad przyszłością Ziemi i podejmowania małych, codziennych decyzji, które wspomogą zagrożoną naturę. W projekcie „Kosmiczne wyzwanie” marka Dafi przekonuje, że los przyszłych pokoleń spoczywa w naszych rękach.

Kosmiczne wyzwanie

Nie sposób zaprzeczyć, że jednym z największych problemów są zalegające w lasach i pływające w oceanach jednorazowe, plastikowe butelki oraz foliowe torby. Wybór wielorazowych produktów codziennego użytku jak dzbanki i butelki filtrujące to pierwszy i najprostszy krok redukujący zbędne odpady. Ta niewielka zmiana nawyków zakupowych będzie mieć olbrzymie znaczenie dla przywrócenia równowagi w ekosystemie i zachowania bioróżnorodności.

Dafi to polska marka działająca na rynku od ponad 30 lat. Przez ten czas ta rodzinna firma zatrudniająca ponad 300 pracowników stworzyła liczne autorskie i opatentowane rozwiązania, łączące aspekt ekologiczny z innowacyjnością wynikającą z aktualnych potrzeb rynku. Wszystkie działy spółki skupione są w dwóch fabrykach na terenie Kielc i w Bilczy, gmina Morawica. Samowystarczalny dział projektowo-konstrukcyjny inicjuje powstawanie nowych produktów, które w całości tworzone są w jednym miejscu - podczas wieloetapowego procesu produkcyjnego. Własne laboratorium i dział kontroli jakości zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa oraz skuteczności filtrów Dafi.

W kampanii udział wziął aktor Tomasz Kot, który w spocie – głównym elemencie kampanii – zachęca do podjęcia „Kosmicznego wyzwania”, czyli zadbania o planetę tak, aby nasze dzieci nie musiały kiedyś szukać innego miejsca do życia.

- Działalność przedsiębiorstwa prowadzona na szeroką skalę niesie ze sobą wielką odpowiedzialność. Czujemy zobowiązanie wobec natury, stąd też nie tylko produkujemy rozwiązania pozwalające zadbać o ekologię, ale też edukujemy, staramy się dawać dobry przykład innym. Wiemy, że tylko przemyślane kroki i pełne zaangażowanie potrafią przynieść sukces, dlatego też do naszych kampanii wybieramy ambasadorów, którzy utożsamiają się z naszymi wartościami. Pan Tomasz Kot doskonale odnalazł się w swojej roli, w pełni angażując się w projekt. Nie byłoby to możliwe, gdybyśmy nie wyznawali tych samych ideałów – mówi Katarzyna Bursztein, dyrektor marketingu Formaster Group, właściciela marki Dafi.

- Na propozycję Dafi zareagowałem entuzjastycznie i przyznaję, że czuję satysfakcję z bycia częścią fajnego projektu edukacyjno-uświadamiającego. Jest mi to bliskie. Wspieranie ważnych inicjatyw, wdrażanie własnych rozwiązań, uwzględniających troskę o środowisko to aspekty, które szczególnie zwróciły moją uwagę. Do tego dochodzi fakt, że producent jest polski, a rzeczy, które produkuje są jakościowo bardzo dobre – komentuje Tomasz Kot.

- Przed realizacją kampanii staliśmy przed wyjątkowym dylematem - czy to już czas na spot inny niż wszystkie, a mianowicie bazujący na naczelnej wartości, której większość społeczeństwa wydaje się jeszcze nie dostrzegać. Powinniśmy zadbać o nasze jedyne miejsce do życia, które w tym momencie posiadamy, bo nic nie wskazuje na to, że istnieje alternatywa, tak zwana planeta B. Mimo że kosmiczne loty w poszukiwaniu nowego miejsca dla ludzkości mogą wydać się mrzonką, to pamiętajmy, jak wiele wynalazków czy sytuacji zaledwie sprzed 100 lat również było wówczas nieprawdopodobnych. A dziś traktujemy je jak codzienność, której nikt nie rozpatruje w kategorii nadludzkiego wyczynu, na przykład przeszczepu serca. Mogliśmy pójść po linii najmniejszego oporu i postawić na modne oraz bezpieczne „pewniki”, czyli zdrowie, aktywność, smak, jednak bazując na opinii ekspertów i ugruntowanej pozycji naszej marki na rynku zdecydowaliśmy się na wspomniane rozwiązanie. Jako ciekawostkę dodam, że wśród „castingowych” scenariuszy pojawiło się sporo treści nawiązujących do wizji ekologicznej zagłady. Natomiast od początku naszą intencją było jedynie skłonienie do podjęcia małych, prostych kroków, z nutą refleksji nad tym, co ważne – podkreśla Katarzyna Bursztein.

Za koncepcję kreatywną i wsparcie produkcyjne kampanii odpowiedzialna była agencja Saatchi&Saatchi, która zwyciężyła swoją pomysłowością podczas wyboru firmy reklamowej.

- Współpraca z Dafi i panem Tomaszem była ogromną przyjemnością, szczególnie, że projekt porusza temat dbania o naszą planetę. Ważne jest, by każdy zdawał sobie sprawę z tego, że ma wpływ na otaczające nas środowisko i robił co w jego mocy, by je chronić. Wiadomo, że nie jest to łatwe, ale można zacząć nawet od małych zmian takich jak zastąpienie butelek jednorazowych butelkami filtrującymi, wielokrotnego użycia – mówi Anna Pisarska, art director z Saatchi&Saatchi.

Produkcją spotu zajęło się Mama Films. Działania PR prowadzi wieloletni partner Dafi - agencja Platinium Cast. Za optymalne planowanie i zakup mediów odpowiada od kilku lat SDE Media & Events. Wszystko odbywa się przy aktywnym współudziale działu marketingu Dafi.

Działania wystartowały 1 września. Kreacje obejmują kampanię telewizyjną (spot 15”, 30”, billboard sponsorski) oraz kampanię w internecie, w tym w social mediach. W ramach kampanii przygotowana została też specjalna strona internetowa, na której można dołączyć do kosmicznego wyzwania: https://www.kosmicznewyzwanie.pl/.