Decyzja dotycząca sposobu ogrzewania nie należy do łatwych, szczególnie w obecnych czasach, gdy mamy tak szeroki wybór systemów grzewczych. Ogrzewanie to inwestycja na kilkadziesiąt lat. Badania rynku potwierdzają, że stajemy się coraz bardziej świadomymi konsumentami – poszukujemy tanich i oszczędzających energię  rozwiązań.

PAMIĘTAJ – DROŻEJ NIE ZNACZY LEPIEJ!

Jeszcze do niedawna najbardziej popularne było ogrzewanie węglowe - kłopotliwe w obsłudze i zatruwające środowisko. Wiele osób stosuje również bardzo drogie ogrzewanie polegające na spalaniu gazu lub oleju opałowego. Nakład pieniężny na centralne ogrzewanie wodne dla domu o powierzchni ok. 100 m2 kształtuje się w kwocie od 30 do 50 000 złotych. Nie bez znaczenia pozostaje konieczność wygenerowania pomieszczenia na kotłownię, kosztowna instalacja i jej projekt.

Podgrzewanie wody w kotłowni, a następnie przekazywanie jej rurami do grzejników generuje ogromne straty ciepła, sięgające nawet 30%. W przypadku ogrzewania elektrycznego praktycznie 100% poboru energii przekształcane jest w ciepło.

Zakładając, że nasz budynek został zaprojektowany i wzniesiony w technologii domów energooszczędnych lub nawet pasywnych, do ogrzania pokoju o powierzchni 30 m2 nie będziemy potrzebowali większej mocy aniżeli 1 kW.

WŁAŚCIWE OCIEPLENIE BUDYNKU GWARANCJĄ SUKCESU

Powszechnym błędem jest nieodpowiednie ocieplenie budynku oraz nieszczelne systemy okienne, przez które tracimy ciepłe powietrze. W niektórych krajach celem ochrony przed zimnym powietrzem, okna montowane są w sposób pozwalający otwierać je na zewnątrz. Jest to rozwiązanie stosowane w budownictwie krajów skandynawskich. Napierający na skrzydła okienne wiatr dociska je, zapewniając doskonałą szczelność.

GRZEJNIKI GRAFITOWE -  AUTORSKI PATENT FIRMY FORMASTER

Firma Formaster już wkrótce wprowadzi do sprzedaży nowoczesny ogrzewacz powietrza, który będzie ekologiczną alternatywą kosztownych i wymagających corocznego serwisu  urządzeń. Pod nową marką HexR znajdzie się autorski patent – grzejniki grafitowe. HexR świetne odnajdzie się zarówno w pomieszczeniach biurowych, jak i w zwykłych mieszkaniach. Grzejniki te nie emitują szkodliwych dla zdrowia metali ciężkich, pracują bezgłośnie, są tanie w instalacji i całkowicie bezpieczne – nie trzeba ich nawet wyłączać na noc.

Dlaczego warto wybrać grzejniki HexR?

  • możliwość bezobsługowej i bezpiecznej pracy
  • brak potrzeby składowania paliwa i popiołu
  • znikome koszty naprawy i obsługi
  • duża sprawność i trwałość urządzenia
  • możliwość regulacji temperatury i optymalizacji kosztów zużycia energii
  • brak konieczności zakładania drogich instalacji
  • w wypadku awarii - prosta i bardzo szybka wymiana jednego urządzenia na drugie, bez potrzeby wyłączania ogrzewania w innych pomieszczeniach
  • możliwość wykupu 10 letniej gwarancji

W grzałce grzejnika HexR zastosowano grafit i kaolin. Powierzchnia grzejna 1 elementu wynosi 0,12 m2, co daje nam łączną powierzchnię grzejną 0,48 m2 przy grzejniku 400 W oraz 0,6 m2 przy grzejniku 500 W. Przepływ powietrza wynosi ok. 100 m3/h.

Ogólna dostępność energii elektrycznej, stabilność i przewidywalność jej cen oraz ekologia to dowód na to, że grzejnik grafitowy HexR to rozsądny wybór, a zarazem nowa jakość ogrzewania dla wygody każdego użytkownika!