W listopadzie 2018 roku odwiedziła województwo świętokrzyskie. „Zwiedziliśmy jaskinie Raj, Kadzielnię, Chęciny, św. Katarzynę i weszliśmy na Łysice, odwiedziliśmy centrum nauki Da Vinci. Dziękujemy za gościnę i pyszne jedzonko. Było super!

Aktorkę z województwem świętokrzyskim łączy współpraca z kielecką firmą Formaster Group, będącą właścicielem marki Dafi. Katarzyna Cichopek publikuje na Facebooku oraz Instagramie zdjęcia, na których korzysta z butelki lub dzbanka filtrującego Dafi. Produkty towarzyszą jej na planie serialu, podczas treningów czy w domu, kiedy przygotowuje obiad dla rodziny.

Wypracowanie zdrowych nawyków to tylko kwestia czasu. Najważniejszy jest pierwszy krok. Ja zamierzam, w ramach postanowień noworocznych, pić znacznie częściej wodę. Do tej pory nigdy nie miałam jej pod ręką, a dźwiganie ze sklepu zgrzewki wody w plastikowych butelkach to dla mnie czysta męka. Dlatego wybrałam dzbanek filtrujący Dafi. To proekologiczne rozwiązanie (mniej plastiku w oceanach). Dodatkowo dumna jestem, bo to polski produkt i jedyny taki dzbanek, który jest szklany. Dioda w pokrywie dzbanka przypomina mi odpowiednim kolorem o terminie wymiany filtra. Teraz nie mam już żadnej wymówki, żeby nie pić wody. Nalewam ją z kranu, czekam dosłownie chwilę i uzyskuję smaczną i oczyszczoną wodę prosto do picia. Uczę też tego nawyku moje dzieci. Spróbujcie, bo naprawdę warto” - napisała w jednym z postów.

Katarzyna Cichopek podkreśla, że decyzja o podjęciu współpracy z marką Dafi była świadoma i przemyślana. - Życie blisko natury jest dla mnie bardzo ważne, dlatego zdecydowałam się na współpracę z marką Dafi. Ideologia marki jest bliska moim przekonaniom. Poza tym cenię jakość i polskie pochodzenie. Cieszę się, że dzięki Dafi mogę zmieniać świat na lepsze – mówi. 

Proekologiczna postawa aktorki, w tym zachęta do ograniczania liczby plastikowych odpadów wspiera edukację społeczeństwa. Aktorka często podróżuje i spędza czas na świeżym powietrzu. W ten sposób zbliża się do natury. Na co dzień żyje z nią w zgodzie.

Jak informuje Maciej Bursztein, członek zarządu i dyrektor do spraw rozwoju Formaster Group: wybór Pani Katarzyny na jednego z naszych ambasadorów był podyktowany zgodnością jej wizerunku z nadrzędnymi celami marki. Jest on również spójny z naszą grupą docelową oraz przekazywanymi przez nas wartościami. Jako firma społecznie odpowiedzialna coraz więcej uwagi poświęcamy działaniom proekologicznym, na tym polu nasze dążenia wzajemnie się przeplatają. Uwadze nie umknęło także usposobienie Katarzyny Cichopek. Ciepła, przyjazna, serdeczna – tak opisuje jej osobę Paulina Prędotka – kierownik działu marketingu Formaster Group, podkreślając przy tym jej pełen profesjonalizm i zaangażowanie we współpracę.